נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

הסוד הגדול של גוגל

הסוד הגדול של גוגל 

כמה פעמים דיברנו על גוגל כמה פעמים ושום דבר לא קרה?
אז זהו שזה לא ממש מדויק הרבה קרה , הרבה מאוד במיוחד בגוגל ישראל.
אם אתם מעוניינים להבין את מנוע החיפוש הנחשק ביותר בעולם כדאי מאוד שתקראו את המאמר הזה!

הסוד של גוגל
בשנה האחרונה מצאתי את עצמי מתעסק עם גוגל יותר מאשר אני מתעסק עם אשתי...
זוכרים את המשפט אם אתה לא שם אתה לא קיים?
המשפט הזה נכון היום יותר מאי פעם ביחס למנוע החיפוש גוגל , כל כך הרבה נכתב על מנוע החיפוש של גוגל , שכמעט כל מילה נוספת מיותרת.

כל בעל אתר בישראל מבין היום שאם הוא לא מופיע בעשרת תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל דינו נחרץ והוא יצטרך , להשקיע כספים רבים בשיווק האתר בדרכים אחרות.

כן רבותיי וגברותי גוגל בהחלט הצליח בשנים האחרונות ובפרט בשנה הנוכחית להיכנס לכולנו עמוק עמוק לתודעה , והפך כמעט לבעלים הבלעדי של תוצאות החיפוש באינטרנט.
יש לכולנו בוס וקוראים לו גוגל , מקדמי אתרים לא ישנים בגללו ובעלי עסקים מרוויחים או מפסידים בגללו.
כבר התחלנו להאניש כל פעולה שגוגל מבצע , ומקדמי ובוני אתרים מתייחסים אליו בשיחות פנימיות כמעט כמו אל יצור בעל תובנה אנושית.

אני מעריץ את גוגל על האופן בו הם הצליחו לגרום לכולנו להיות מודעים למושגים כמו:
אופטימיזציה לאתר , חקר מילות מפתח , קוד תקני , ועוד כל מיני מושגים שעד לפני מספר שנים אם היינו שומעים אותם לא בטוח בכלל שהיינו מבינים על מה מדברים איתנו.

שיטת השיווק של גוגל היא אגרסיבית ולא מותירה מקום לטעויות בגדול הם אומרים לכולנו
"הלו יש לנו כללים ואם תשמרו על הכללים הללו יש לכם סיכוי להיות חלק מהמשחק הגלובלי שנקרא קידום בתוצאות החיפוש ואם לא אז אנחנו לא מוסרים לכם את הכדור" .

תעשייה שלמה קמה בעקבות מנוע החיפוש של גוגל , מקדמי אתרים , כותבי תכנים , מרצים , חברות לבניית אתרים המתמחות בקידום , מחליפי קישורים , יועצים לקידום וכתיבה נכונה לגוגל ועוד כל מיני תארים וכותרות ל"בעלי מקצוע" שמתפרנסים בעיקר בגלל היכולת שלהם להבטיח לנו קידום טוב יותר בתוצאות החיפוש.הסוד של גוגל

אז מה בעצם קרה כאן , ועל מה כל הרעש והמהומה ואיך בעצם נתנו למנוע חיפוש אחד לשנות לנו את הרגלי הגלישה , לשלוט לנו בעסקים ובעצם אפשר לומר שלחלקינו אפילו לנהל את החיים .
האם באמת גוגל ראוי שניתן לו משקל כל כך כבד בחיינו או שאפשר גם אחרת?
ומה בעצם מסתתר אחרי מנוע החיפוש הזה, והאם הוא באמת כזה חכם?

אז נכון גוגל הוא נוח לחיפוש , ולרוב הוא מציג תוצאות חיפוש אמינות , ואין היום מנוע חיפוש שמסוגל להשתוות אליו מבחינת מהירות ויעילות , ואלו הם יתרונות אדירים המאפשרים לגוגל להוביל.

אבל ויש אבל גדול , גוגל הרשה לעצמו להכתיב לנו כל מיני תכתיבים שלא בהחלט משרתים את המטרה ומכיוון שגוגל הוא סך הכול רובוט מנופח שמבצע חישובים קרים על מנת לקבוע מי יקודם יותר או פחות הם מצפים גם מאיתנו בעלי האתרים להתנהג בהתאם לדרישות שמאוד מגבילות את החופש שלנו לנסח מידע בצורה שאנו מוצאים לנכון , כמעט כל מילה שנכתבת היום באתר שרוצה להיות מקודם צריכה להיות מחושבת בהתאם לדרישות מפתחי האלגוריתם של גוגל , צריך לשים לב לכל כך הרבה פרטים בכתיבת התוכן הקוד הכותרות והתיאורים מה שמשאיר מעט מאוד חופש למנהל האתר וכמעט אפס מקום לטעויות.

בנוסף לצרה הזו כל מקדם אתר יודע שיש חשיבות גדולה מאוד לקישורים נכנסים ויוצאים מהאתר וגם זה כאב ראש לא קטן , החלפת קישורים זו משימה שדורשת זמן רב סבלנות ויכולת קשרי משא ומתן יוצאת מהרגיל.

ואם לא די לכם בכך גם זה עדיין לא מבטיח תוצאות , תצטרכו להקפיד להתעדכן כל מספר חודשים לשינויים שגוגל מבצעת באלגוריתם שלה , ולהתאים את אתרכם לשינויים אלו אחרת יש סיכוי סביר שתמצאו את עצמכם מחוץ לדף הראשון.

מכיוון שאני משתתף במשחק הזה שנקרא קידום וניתן לומר שאני די מדבר "גוגלית" ואני נאבק כל יום על מיקום אתריי בתוצאות החיפוש , ואם תבחנו אותי בקפידה תגלו שצמחו לי שתי אנטנות באזור המצח ובמבט מעמיק יותר קיבלתי צורה די רובוטית , אני יכול לסכם ולומר לכם:

שהסוד הגדול של גוגל הוא בכוח שאנו נתנו למנוע החיפוש שלהם , ובחשיבות שאנו מייחסים לכל נפיחה קטנה שבאה מהכיוון שלהם אפילו אם היא מריחה לא טוב.
בשנה האחרונה מצאתי את עצמי מבצע כל כך הרבה שינויים באתריי במיוחד לאור העובדה שגוגל עובר תהליך "התאקלמות בארצנו הקטנטונת" .
מצאתי את עצמי כפוף לחלוטין לדרישות הרובוט המסורבל של גוגל והגעתי לשתי מסקנות פשוטות.

- שאם אני אמשיך להתעסק עם גוגל אשתי תעזוב את הבית.
- והמסקנה השנייה וזו התובנה האמיתית היא שבגוגל עושים כל מאמץ לא על מנת לסבך לנו בכוונה את החיים , אלא על מנת להפוך את מנוע החיפוש שלהם למנוע האמין ביותר שקיים בעולם והדרך לשם רצופה מכשולים ונגזר עלינו לעבור איתם את הדרך הזו , אבל כבר היום ניתן לראות שגוגל מכוונים לכיוון הפשטות , ולא המורכבות.
הם רוצים שנדבר איתם בשפה אחת ברורה לאורך כל הדפים הם מנסים להבין אותנו ולקבוע היכן כדאי להציג אותנו בתוצאות החיפוש ואיזה מידע בסופו של דבר ישרת את הגולשים בצורה הטובה ביותר.
נכון שהרבה פעמים זה לא מסתדר אם הרצונות שלנו אבל זו המציאות כרגע ואני צופה ימים טובים יותר.

ועצה קטנה לגוגל : צאו " מהרובוטיות " ותקימו לנו מרכז תמיכה עם אנשים בבקשה !
צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites