נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

מילון מונחים

כל מה שרצית לדעת על בניית אתרים
עיצוב רספונסיבי - עיצוב ובניית אתר תוך כדי שימוש באלמנטים מתקדמים CSS3 , HTML5 ועוד על מנת לאפשר תצוגה של האתר בריבוי מסכים בכל התצורות והגדלים הקיימים.

פלאש (flash) - פלאש (מתוצרת חברת macromedia - adobe) היא אחת הטכנולוגיות שהתפתחו בשנים האחרונות להמחשת תנועה על מחשב מקומי ולשילוב בדפי אינטרנט, הטכנולוגיה נתמכת בכל הדפדפנים המודרניים ובעזרתה ניתן ליצור אנימציות הכוללות תנועה וקול, לדוגמא באתר שלנו הסטריפ העליון נבנה בעזרת תוכנה זו.
מביני דבר בתחום יכולים לבנות ממשקים מורכבים ואנימציות מדהימות שיעזרו לשדרג כל אתר. התוכנה נתמכת בכל הדפדפנים המודרניים.

HyperText Markup Language HTML - היא שפת סימון ליצירה ועיצוב של עמודי אינטרנט המוגדרת כיישום SGML פשוט. HTML היא כיום תקן ברשת האינטרנט וחוקיה מוגדרים על ידי ארגון תקינה בינלאומי, ה-W3C. הגרסה הנוכחית של התקן היא HTML 4.01.

דומיין (domain) - שם מתחם של אתר המשמש גם ככתובת ייחודית לאתר שמבדליה אותו מאתרים אחרים,ממש כמו מספר טלפון. לשם המתחם יכולים להיות מספר סוגי סיומות ויעודים לדוגמא :
שם המתחם שלנו (domain) הוא SSD
סיומת ישראלית מקומית CO.IL

שרת (server) – שרת הוא מחשב שמריץ תוכנת שרת (או מספר תוכנות) ומספק שירותים למחשבים אחרים. דרישות החומרה ממחשב שכזה  עשויות להיות גבוהות יותר מדרישות החומרה עבור מחשב שולחני רגיל שאיננו מתפקד כשרת. בנוסף, עשויות להיות דרישות מיוחדות בתחומי הזמינות, השרידות, הגיבוי ועוד.
בארץ פועלות מספר חוות שרתים של חברות האינטרנט הגדולות ובחוות אלו נמצאים גם שרתים של חברות אחסון פרטיות המספקות שירותי אחסון שונים כמו גם סוגי שרתים שמתאימים לאחסון , שמירה , גיבוי , שרתי דואר אלקטרוני , שרתי פרוקסי ועוד...

אחסון (storage,hosting) - מקום בשרת, או שרת, או מספר שרתים, הנמצאים בחוות שרתים מוגדרת ומאפשרים הצגה של דפי אינטרנט, או קבצים המאוחסנים שם. המכשור הזה עובר שדרוגים טכניים ללא הפסקה על מנת לשמור על זמינות המידע המאוחסן באופן רציף.

PHP - לשפת PHP יש מפרש (Interpreter) המותקן בשרת האינטרנט, ותפקידו להריץ תסריטים (Scripts) ב-PHP תוך שימוש במשאבים של מחשב השרת (למשל: מערכת הקבצים ובסיסי נתונים). באמצעות PHP ניתן ליצור דפי Web דינמיים (אתרים דינמיים) בשילוב נתונים מבסיסי נתונים ולטפל בטפסים ובמידע שנשלחים מהגולשים (clients). התפקיד של PHP הוא לנתח את המידע וליצור פלט בהתאם.

ASP - ‏Active Server Pages, המוכרת גם בראשי התיבות ASP, היא טכנולוגיית צד־שרת מבית מיקרוסופט שמאפשרת תכנות בשפות  ActiveX Scripting. המוכרות והנפוצות שבהן הן VBScript ו־JScript. קטעי הקוד משתמשים באובייקטים שמספקת ASP כדי לתקשר עם הלקוח ועם השרת, וכך ליצור אתר דינמי.

ASP.NET - טכנולוגיה ליישומי אינטרנט בצד השרת. בניגוד לטכנולוגיות ושפות אחרות (PHP ו-ASP מסורתית למשל), ASP.NET עוברת הידור (בדרך כלל בשרת, לעתים במחשבו של המתכנת) והקוד המקומפל רץ תוך שימוש במשאבים של מחשב השרת (למשל: מערכת הקבצים ובסיסי נתונים). באמצעות ASP.NET (או ASPX) ניתן ליצור אתרים דינמיים בשילוב נתונים מבסיסי נתונים, ולטפל בטפסים ובמידע שנשלחים מהמשתמשים (clients). התפקיד של ASP.NET הוא לנתח את המידע וליצור פלט בהתאם.

בסיס נתונים (database) - הוא אמצעי המשמש לאחסון מסודר של נתונים בשרת, לשם אחזורם ועיבודם.בסיסי נתונים נפוצים : MySQL, SQL Server, Oracle, Access, DB2, PostgreSQL.FTP(File Transfer Protocol) - פרוטוקול תקשורת מבוסס   TCP להעברת קבצים בין מחשבים בעלי מערכות הפעלה שאינן זהות בהכרח.פרוטוקול תקשורת זה מאפשר לנו להעלות קבצים לתיקיה בשרת , בעזרת תוכנתftp ניתן בקלות להעביר קבצים בין מספר מחשבים.
צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites