נמצאו 0 חדרים באזור שלך!

עיצוב רספונסיבי

עיצוב רספונסיבי (Responsive Design) הינו מכלול טכניקות לעיצוב אתר אשר מטרתן לאפשר חוויית צפייה אופטימאלית במגוון רחב במיוחד של סוגי מכשירים.
בשיטת עיצוב זאת - אלמנטים שונים אשר מהווים חלק מהאתר מתאימים את עצמם הן בגודל והן במיקום באופן אוטומטי לגודל המסך של המכשיר באמצעותו מתבצעת הגלישה באתר.

עד לפני שנים לא רבות, התלונה העיקרית של מעצבי האתרים הייתה לגבי הצורך של התאמת העיצוב אל הדפדפנים השונים, כאשר לכל אחד מהם יש דרישות מעט שונות. כיום, המצב נחשב אף מורכב יותר, מכיוון שהעיצוב חייב לקחת בחשבון גם את ריבוי המכשירים המשמשים לגלישה באינטרנט, שלכל אחד מהם יש מסך בגודל שונה וברזולוציה שנה.
בדיוק מהמקום הזה התפתח עיצוב רספונסיבי, בכדי לאפשר לעיצוב האתר לזהות באופן אוטומטי את גודל ורזולוציית המסך או הדפדפן ולהשתנות בהתאם. עיצוב זה תופס לגבי כל מכשיר ממנו מתבצעת הגלישה באתר - אם זה מכשיר  סמארטפון, מכשיר טאבלט, מחשב נייד או כל מכשיר אחר.

אתר אשר מעוצב באמצעות עיצוב רספונסיבי הינו אתר בעל ממשק דינאמי אשר מבוסס על פרופורציות בין אלמנטים שונים המהווים את נחלתו.
אתר שכזה יתאים את התצוגה שלו באופן אוטומטי לסביבת השימוש - כך שלדוגמא גולשים באתר דרך מכשיר סמאטפון ברוחב 320PX יראו את אותו האתר ברזולוציה שונה מאשר גולשים אשר יגלשו בו ממחשבים נייחים ברוחב  1024PX.
עיצוב רספונסיבי שומר על תכונות האתר ומותאם באופן אוטומטי לצרכי הלקוח. עיצוב זה מקל על הניווט באתר, מדגיש את הפרטים החשובים ומאפשר ללקוחות ליהנות מחוויית גלישה ברמה הגבוהה ביותר.

אז למה בעצם צריך את זה?
אנשים רבים שנתקלים לראשונה בעיצוב רספונסיבי יכולים לטעון שאין לזה טעם, מכיוון שגולש אשר נכנס לאתר ממכשיר סמארטפון לדוגמא, יכול להשתמש באצבע בשביל להגדיל את המסך.
טענה זו מוטעית מיסודה, מכיוון שנתונים מראים על כך ששיעור הנטישה בקרב אנשים אשר גולשים דרך מכשירי סמארטפון באתרים שצריך להגדיל אותם, לגלול אותם לצדדים או להתמודד בהליך הגלישה בהם עם תופעות כמו תמונות אשר תופסות את כל גודל המסך, הינו גבוה משמעותית משיעור הנטישה של גולשים הנכנסים לאותו אתר דרך מחשב – כאן חשוב לציין שכיום מעל ל-39 אחוזים מהטרפיק של האתרים השונים מגיע ממכשירי הסמארטפון - מה שרק מחזק את הכוח הרב שיש לעיצוב רספונסיבי.

מלבד זאת, ריבוי המכשירים צפוי עוד לגדול ולהשתנות בשנים הבאות, בעל אתר אשר האתר שלו מעוצב באמצעות עיצוב רספונסיבי, יכול להיות רגוע, שלו ומוכן לכל שינוי או לכל מכשיר חדש שיצא לשוק, בידיעה שהגולשים יוכלו ליהנות מעיצוב אתר אשר מותאם עבורו.

עיצוב רספונסיבי – חסכון בכסף
עיצוב רספונסיבי מאפשר לבעלי עסקים קטנים ובינוניים אשר מעוניינים להעניק ללקוחותיהם חווית גלישה איכותית מכל מכשיר ממנו הם גולשים, לחסוך סכומי כסף רבים.
הסיבה לכך נובעת מהעובדה שבכדי לאפשר לגולשים ליהנות מגלישה ברמה גבוהה גם ממכשירי סמארטפון וטאבלט יש צורך בהקמת אפליקציה לאתר - מה שכרוך בעלויות גבוהות, הנובעות לא רק מההקמה עצמה, אלא גם מהעובדה שאפליקציה כזאת דורשת משאבים של ניהול אתר נוסף.
באמצעות עיצוב רספנסיבי ניתן להשיג את אותה המטרה בדיוק ללא כך העלויות אשר כאמור כרוכות בהקמה וניהול אפליקציה.

אם עד לא מזמן עיצוב רספנסיבי נחשב כמותרות, הרי שכיום, במציאות בה אחוזים גבוהים במיוחד מקרב הגולשים עושים זאת בעיקר ממכשירי הסמארטפון והטבל, מדובר בפרמטר חשוב ומשמעותי להצלחה של אתר.
כך יוצא שכל בעל עסק, אשר לא רוצה להגיע למצב בו הוא מפסיד לקוחות פוטנציאלים רבים, רק בגלל התצוגה הלקויה במכשיר הסמארטפון שלהם, חשוב מאוד לעשות את הצעד הזה ולעבור לעיצוב רספנסיבי. 

 

צור קשר 050-3838838
Designing Dreams Building Websites